SWS WHITE.png

TERMINARZ 2022 

TERMINARZ 2022

logo kwadrat_edytowane.jpg
Informacje

SWS SPRINT CUP

TERMINARZ 2022 

logo kwadrat_edytowane.jpg
logo kwadrat_edytowane.jpg

TERMINARZ 2022 

SWS WHITE.png

WYNIKI 2022

logo kwadrat_edytowane.jpg
Informacje

SWS SPRINT CUP

 - Wyścig w kierunku normal zwyciężył Wiktor Wota, na drugim miejscu zawody ukończył Mateusz Madajewski, a podium uzupełnił Szymon Dołżycki.​

 - W odwrotnym kierunku jazdy, podium identycznie jak w przypadku pierwszej rundy.

1. Wiktor Wota 2. Mateusz Madajewski 3. Szymon Dołżycki.

Ściganie zaczęliśmy od "rewersa", a zwycięzcą został po raz kolejny Wiktor Wota, tuż za nim na metę dojechał Mateusz Madajewski, a na najniższym stopniu podium stanął Szymon Dołżycki.

 -  W drugiej rundzie tego dnia, w kierunku Normal zwycięzcą został po raz czwarty już w tym roku Wiktor Wota, drugie miejsce tym razem należało do Szymona Dołżyckiego, a trzecią pozycję zajął debiutujący w zawodach na naszym torze Patryk Gacka.

 - Pierwszy wyścig bez faworyta, a więc wszyscy ostrzyli "kły" na wygraną.

W kierunku normal, zwycięstwo dosłownie rzutem na taśmę, wyprzedzaniem na przedostatnim okrążeniu wyrwał jedyny junior w stawce, Mateusz Madajewski! Natomiast "przegrał" ten wyścig, po fatalnym błędzie Szymon Dołżycki, plasując się na drugiej pozycji, podium zamknął Radosław Wota.

 - Druga runda oczywiście w odwróconej konfiguracji toru. 

Tutaj bardzo pewne zwycięstwo Szymona Dołżyckiego, na drugim stopniu podium tym razem stanął Mateusz Madajewski, a formę i miejsce z poprzedniej rundy utrzymał Radosław Wota.

  - Ostatnie zawody w marcu, rozpoczęliśmy od "rewersa". Tym razem zwyciężył Wiktor Wota, który na metę dojechał 0.3 sekundy szybciej od drugiego, Szymona Dołżyckiego. Podium uzupełnił najmłodszy uczestnik zawodów Mateusz Madajewski.

  - W kierunku "normal" dosyć pewne zwycięstwo Szymona Dołżyckiego. Za jego plecami o drugie miejsce "bili" się Wiktor Wota oraz Mateusz Madajewski. Niestety i tym razem Mateusz musiał uznać wyższość starszego kolegi. Drugi zatem przeciął linię mety Wiktor Wota, a tuż za jego plecami dojechał Mateusz Madajewski.

WYNIKI 2022

logo kwadrat_edytowane.jpg
Informacje

SWS JUNIOR CUP

    - Pierwsze w historii Toru Półwysep zawody dla dzieci poniżej 15. roku życia. Deszczowo i mokro, jednak to nie stanęło nam na przeszkodzie i zaczęliśmy od kierunku normal.

Tutaj zwycięzcą został Alex Sienkiewicz, drugie i trzecie miejsce należało do podopiecznych trenera Jakuba Tworzowskiego. Drugi dojechał Franek Dobke, a trzeci Hubert Fenc.

    - Na rewersie, rewelacyjny wyścig w wykonaniu Kordiana Krzymińskiego, który pomimo dwukrotnego wypadnięcia z toru dojechał na metę jako pierwszy. Drugie miejsce należało do Alexa Sienkiewicza, a na najniższym stopniu podium stanęła jedyna startująca dziewczyna Karolina Dołżycka.

    - Drugie zawody na Naszym torze, dla juniorów, Tym razem, młodzi kierowcy mieli okazję pościgać się w pięknej słonecznej aurze, na suchym i nieziemsko przyczepnym torze.

W kierunku rewers pewne zwycięstwo odnotował Mateusz Madajewski, jadąc bardzo dobrym i równym tempem. Drugie miejsce zajął Alex Sienkiewicz, a podium dość szczęśliwie, po błędzie Michała Siejki (9 lat!) na jednym z ostatnich okrążeń uzupełniła Karolina Dołżycka!

   - W kierunku normal, dominacja po raz kolejny Mateusza Madajewskiego, drugi stopień podium bardzo szybka dziewczyna Karolina Dołżycka, która wymieniła się miejscami z Alexem Sienkiewiczem.

     - Trzecie i ostatnie spotkanie juniorów przed Północną Ligą Kartingową. Na starcie stanęło 7 zawodników, nitka toru została delikatnie zmodyfikowana, a młodzież poradziła sobie wyśmienicie z tym zadaniem. 

W kierunku rewers, zwycięzcą po bardzo równym przejeździe został Mateusz Madajewski z przewagą 7.2 sekundy nad drugim Alexem Sienkiewiczem. Alex musiał się pół wyścigu bronić przed nieustannie atakującym Kordianem Krzymińskim, który ostatecznie zakończył zawody na trzecim miejscu.

     - W kierunku normal kolejne zwycięstwo odnotował Mateusz Madajewski, drugi ponownie zakończył wyścig finałowy Alex Sienkiewicz, a trzeci dojechał Kordian Krzymiński, który znowu deptał po piętach Alexa.

   

WYNIKI 2022

logo kwadrat_edytowane.jpg
Informacje

SWS ENDURANCE CUP

- Pierwsze w historii Toru Półwysep zawody drużynowe. Endurance odbył się w dwóch kierunkach jazdy. Wszystko to bez zatrzymania! 

W zawodach wzięło udział 10 zespołów z Polski, wyniki przedstawiają się następująco :

 

1. KartCenter Racing Team (Wiktor Wota, Szymon Dołżycki),

2. KT Karting Team (Tomasz Rompczyk, Jakub Tworzowski),

3. TOP1 Karting Team (Patryk Gacka, Dawid Wiśniewski),

4. GM Karting Team (Grzegorz Karcz, Mateusz Lis),

5. Karting Toruń (Kamil Barciński, Mateusz Wszelak),

6. Weterani Toruń (Mirek Murawski, Jarosław Bednarski),

7. Scuderia Red Boar Racing (Radosław Wiśniewski, Przemysław Pietrzak),

8. PRT Akademia (Franek Dobke, Hubert Fenc, Sebastian Barski),

9. Karting Toruń 2

10. Karting Toruń 3

            - Na starcie drugiego Endurance stanęło tym razem 8 drużyn, Zawody rozpoczęły się o godzinie 23:00,               a zakończyły o godznie 5:00. Każdy zawodnik stanął na wysokości, a nie ułatwiał tego kierunek ->

             rewers, który jest bardzo wymagający fizycznie. 

             Tabela na końcu wyglądała następująco: 

             1. TOP1 Junior (Dawid Wiśniewski, Ziemowit Werra),

             2. KartCenter Racing Team (Wiktor Wota, Radosław Wota),

             3. TOP1 Karting Team (Dawid Chart, Patryk Gacka),

             4. Półwysep Racing Team (Jakub Kwaśniewski, Szymon Dołżycki), - nieklasyfikowani

             5. PRT Akademia (Hubert Fenc, Kordian Krzemiński),

             6. MG-Trans RT (Stepan Gladyshev, Jan Walas),

             7. IMOLA (Piotr Stoczyński, Jarosław Galewski),

             8. Wertui FIRST Car Transglob (Łukasz Kaplita, Piotr Wiercigroch, Adrian Romaszko).